Transplantace kostní dřeně 2015

Tak jsem se před dvěma lety znovu narodil. To jsem se už čtyři roky pral s Non Hodgkinovým lymfomem. Třikrát se ta mrcha vrátila. A lékařka došla k závěru, že jediné co mi může zachránit život je transplantace kostní dřeně. Jenže má vysoká rizika. Až 50% úmrtnost. Hrozně moc jsem se s tím pral jestli jít nebo nejít. Nakonec zvítězila první možnost. Mám sestru. Takže první varianta buňky od sourozence. Jenže tam nebyla shoda v markerech takže transplantace buněk kostní dřeně od cizího dárce. Ta se nakonec povedla a 7.7. v 19hodin byl zahájen tzv převod buněk tedy ona transplantace.

Přes různé peripetie jako slabá imunita..rýma na tři týdny..plísňový zápal plic na tři měsíce se mi podařilo dojít až sem..k druhým „narozeninám“.

Musím říct že to je skvělý pocit žít. A běda jak se mi někdo pokusí život otrávit. Poženu ho svinským krokem protože život je tak moc krátký že není čas na zbytečnosti. A tak děkuju všem hlavně své rodině, kteří při mě stáli a drželi mi palce..dávali mi sílu a lásku.

Bez nich bych zemřel už dávno!!

That’s all.

Rob.

Napsat komentář