Info

Od osmi let se zabývá hudbou. Zprvu jako žák ZUŠ na klavír ze kterého po půl roce utekl, aby se tam o dva roky později vrátil jako žák na pozoun a absolvoval svá první vystoupení s místním dechovým orchestrem. Vydrželo mu to do čtrnácti kdy mu učarovali Beatles a s pozounem byl konec. Od patnácti se protlouká jako zpěvák a baskytarista.
V roce 1984 se stal členem skupiny Pertinax (později Vivien) s rockovým zaměřením, kde působil jako baskytarista a zpěvák jejichž vzorem byl Petr Janda se svým Olympicem. Poté v roce 1989 přešel do skupiny Atlantic (později Soho) se kterou se umístili v soutěži „Novodvorský pohár“ na druhém místě za mnohem zkušenějším a tvrdším Keksem.

Rok 1993 přinesl spolupráci s Romanem Staňkem a vytvoření dua Swans in the Dark s oficiálně vydaným CD „Autobiography“ s nímž se účastní společně s Bárou Basikovou , Martinem Němcem a dalšími umělci festivalu v Hradci nad Moravicí. Během této doby se seznamuje s Miroslavem Grundem a Ivo Štěpánkem a společně zakládají funky rockové Yarro. To se píše rok 1994. Skupina se orientuje na vlastní písňovou tvorbu a texty jsou psány výhradně v angličtině. V roce 1997 dostal lano od kamarádů kteří právě založili bluesovou skupinu, ale chyběl jim zpívající basák a tak vznikla skupina Pavilon 31. Postupem času se stal lídrem této skupiny a hlavním vokalistou. Skupina se časem odklonila od čistě bluesových forem. Následovalo čtyřleté působení ve skupině Strahov a Fabrica Atomica Oskara Petra a pak už přišly muzikály, televize a filmy..

Roberta můžete znát v poslední době jako moderátora Tv pořadu Rockparáda, z filmu Kvaska(CD/DVD), seriálu Ulice, muzikálů Děti ráje (CD), Tajemství (CD/DVD), Bídníci, Miss Saigon, zájezdové verze muzikálu Vlasy, seriálu Ulice, skupin Fabrica Atomica (Oskar Petr), Smokie revival, Ina Hany Bany atd. Účinkoval a zpíval také například na „Počertech velkej koncert“ skupiny Kabát na Bílé hoře.

V současné době ho můžete vidět například ve znovuobnovené inscenaci Jesus Christ Superstar v Karlínském divadle v roli Velekněze.

Mimo divadelní aktivity vystupuje zejména se svojí skupinou RH Band, se kterou se zůčastňuje různých festivalů a jiných akcí např. Rockování, Dejvické léto, Pražský majáles atd. Ale i různých městských slavností a podobných kulturních akcí.
Robert Hlavatý